Apple Ekosistemi vs Samsung Ekosistemi

Apple ve Samsung markaları akıllı telefonların yanı sıra bilgisayar, giyinebilir teknoloji ve ses sistemleri gibi alanlarda da cihazlar üretmekte. Peki hangi markanın ekosistemi daha iyi?

 

Fiyatına göre:

Tahmin edeceğiniz üzere Samsung ekosistemine sahip olmak için bir servet ödemenize gerek yok.

Orta seviyedeki bir Samsung ekosistemine (Akıllı telefon ve saat, laptop, kulaklık) sahip olmak için ~8.000 TL ödemeniz yeterli.

Orta seviyede bir Apple ekosistemi ise ~20.000 TL.

 

Kalitesine göre:

Teknolojik ürünlerin fiyatını en çok etkileyen şey cihazların kalitesidir. Apple ürünlerinin pahalı olmasının en büyük sebebi budur. Apple ve Samsung’un amiral gemisi ürünlerine bakarsanız, Apple’ın daha kaliteli olduğunu anlarsınız fakat kalite ürünlere göre değişiklik gösterebilir. Teknoloji marketlerinde bu ürünleri deneyebilirsiniz.

 

Yazılıma, işletim sistemine göre:

Samsung, akıllı telefonlarında ve giyilebilir teknoloji cihazlarında Android kullanmayı tercih ediyor ve Google ile ortak bir şekilde çalışıyor. Apple ise kurulduğundan beri geliştirdiği işletim sistemlerini kullanıyor. Hızlı ve hatasız kullanımıyla Apple işletim sistemleri birçok testte Android işletim sistemini geçiyor.

 

Sonuç olarak hangi markayı tercih edeceğiniz size kalmış. Ekosistem tercihi yapmadan önce bilmeniz gereken şeyleri sizin için derledik.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler!

 

Apple Ekosistemi vs Samsung Ekosistemi