Aşk 101 Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu

Aşk 101 Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu

Aşk 101 dizisi 24 nisan 2020 cuma günü Netflix’te yayına girdi. Okul, öğrenci ve aşk konseptinde çekilen Aşk 101 dizisi 20’den fazla ülkede ise Love 101 ismi ile yine 24 nisan 2020 de yayında olacak.

Aşk 101 Yapımcısı, Yönetmeni Senaristi: Ay Yapım’dan Kerem Çatay’ın yapımcılığını ünlü senarist Meriç Acemi’nin senaristliğini üstleneceği Aşk 101 dizisinin  yönetmenliğini ise Deniz Yorulmazer ve Ahmet Katıksız üstlenecek. Aşk 101 dizisi temmuz ayında İstanbul’da sete çıkmıştı. Aşk 101 dizisinin ilk sezonu ise 8 bölüm olarak çekildi; dizinin ikinci sezonu için ise ocak ayında sete çıkılacak.

Aşk 101 Dizisi Konusu

Aşk 101 dizisinde hikaye 1998 yılında geçecek. 90 doğumlu olan ve şu anda 17 yaşında olan 6 genç en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutabilmek için bir plan yaparlar. Öğretmenlerini ancak aşık ederlerse okulda tutabileceklerine inan gençler öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmeye çalışacaklar; ancak aşkın zorla var edilemeyeceğini anlayan bu altı genç bu işin sonunda beraberken güçlü olduklarını fark edecek ve asıl kendileri aşkı keşfedecek.

Aşk 101 dizisi oyuncuları ise Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, İpek Yazıcı, Selahattin Paşalı, Bade İşçil, Tuba Ünsal Müfit Kayacan, Selen Domaç, Tarhan Karagöz, İdil Arkut, Merve Akkaya, Sekvan Serinkaya, Feri Güler, Fahri Öztezcan, Gökhan Bozkurt, Fırat Bozan ve Hüseyin Şirin oldu.

Kubilay Aka (Kerem)

Kubilay Aka denilince akla Çukur dizisinin Celasun’u gelmekte. Aslında Kubilay Aka’nın yükselişi Vatanım Sensin dizisinde iki sezon hayat verdiği Ali Kemal dizisi ile olmuştur. 5 Mayıs 1995 de İstanbul’da doğan Kubilay Aka i. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezunudur. Aslında Kubilay Aka’nın oyunculuğa başlama hikayesi de ilginçtir. Havaalanında çalışırken oyunculuk teklifi İnstagram’dan gelmiştir ve Kubilay Aka deneme çekimlerinden sonra Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal karakteri için seçilmiştir.

Kerem asi bir lise öğrencisidir. Basketbol’u çok sever okul basketbol takımının kaptanı ve yıldızıyken maçta hakemi dövünce takımdan da atılır. Kerem aşk ekibin kaptanıdır; kimseye söylemese de Eda’yı kıskanmakta ve ona çok aşıktır. Zengin bir ailenin çocuğu olsa anne ve babası ondan nefret etmektedir.

Alina Boz (Eda)

Alina Boz Türk asıllı bir gurbetçi kızıdır. Ailesi Rusya’da yaşayan Alina Boz 1998 Moskova doğumludur ve 21 yaşındadır. Tam ismi Alina BOZDEMİR  olan güzel oyuncu ilk olarak daha 15 yaşında iken Cesur Hemşire dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış çocuk olmasına rağmen oyunculu ile büyük beğeni toplamıştır. Çocukluktan beri aldığı oyunculuk eğitimlerinin hakkını veren Alina Boz Star Tv’nin sevilen dizisi Paramparça da hayat verdiği Hazal karakteri ile dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Alina Boz Sevda’nın Bahçesi dizisinde yer alsa da dizi erken finalden kurtulamamıştır. Alina Boz Elimi Bırakma dizisinde Azra karakteri ile yer almaya devam etmektedir.

Eda erkeklerle birlikte olmak için doğmuş güzel ve seksi bir kızdır. Bir öğretmeni ile aşk yaşıyormuş gibi görünüp onun hayatını bitirecek kadar da taş kalplidir. Kerem’in kendisine aşık olduğunu bilir ancak bu aşka karşılık veremez. zengin bir ailenin kızıdır.

İpek Filiz Yazıcı (Işık)

İpek Filiz Yazıcı 2001 İstanbul doğumludur ve şuanda 18 yaşının içindedir. Babam ve Ailesi dizisinde gösterdiği oyunculuk ile yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran İpek Filiz Yazıcı  Kayıt Dışı dizisinde çok önemli bir rolle ekranlara gelse de dizi tutmamış ancak İpek Filiz Yazıcı güzelliği ile ününe ün katmayı başarmıştır. İpek Filiz Yazıcı Elimi Bırakma dizisinde Ceyda karakteri ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Işık en az Eda kadar güzel ve çalışkan bir kızdır. Okul öğrenci temsilcisidir. İyi kalpli olduğu için tüm öğretmenler onu çok sever. Işık dersleri dikkatli dinler ve sınıfın en başarılı öğrencisidir; ancak Sinan’a olan aşkı onun zayıf yanıdır. Işık aşk meşk konularında ustadır çok aşk kitabı okur.

Selahattin Paşalı (Osman)

Selahattin Paşalı 1990 Muğla doğumludur ve 29 yaşındadır. Liseli olamayacak kadar yaşı büyük olan Selahattin Paşalı Kalp Atışı dizisinde hayat verdiği Alp karakteri ile tanınmıştır. Aslında profesyonel basketbolcu olan Selahattin Paşalı Darüşşafaka Spor Kulübün de oynamıştır. Yurt dışında Sanat Yönetimi eğitimi alan Selahattin Paşalı Craft Oyunculuk Atölye’sinde oyunculuk eğitimi almıştır. Selahattin Paşalı 2018 de Bir Umut Yeter dizisinde yer almış dizi tutmamış 2018’de de  Leke dizisinde yer almış ancak bu dizi de tutmamıştır; ancak Leke dizisinde hayat verdiği  Arda karakterine o kadar iyi hayat vermiştir ki bir çok eleştirmenden tam not almayı başarmıştır.

Osman tam bir pazarlama ustasıdır. Her fırsattan yararlanır ve her şeyi herkese satabilir. Çok zeki bir gençtir hiç bir şeyi unutmaz; müşterilerinin her tercihini bilir. Karar alıcı ve yönetici bir karakterdir. Okulu bitirmek için çalışkan gençlerden bir çete kurar ve kopya satar. Ödev ticareti onun işidir.

Mert Yazıcıoğlu (Sinan)

Mert Yazıcıoğlu‬⁩ 1993 İstanbul doğumludur ve şuanda  26 yaşındadır. Aslen Denizlili olan yakışıklı oyuncu .Üç Mota oyunculuk atölyesinde oyunculuk eğitimlerini tamamlamıştır. Dedemin İnsanları filmi ile tanınan Mert Yazıcıoğlu‬⁩ Karagül dizisinde hayat verdiği Baran karakteri ile oyunculukta çığır açmış ve Türkiye’de genç kızları kendine aşık etmeyi başarmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme fakültesi öğrencisi olan Mert Yazıcıoğlu‬⁩ 2018 de Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde Fırat karakteri ile yer alsa da dizi tutmamıştır. Daha sonra Bir Litre Gözyaşı dizisinde Mahir karakteri ile bir kez daha ünlenen oyuncu 2018 de İyi Oyun filminde de yer almıştır.

Sinan çok zeki bir gençtir ailesi onu yaşlı dedesi ile eski evlerinde bırakır ve boşanarak başka insanlar ile evlendir. Tam bir alkol bağımlısı olan Sinan çok bilgilidir ve çok kitap okur ama aşka inanmaz. Işık’ın kendisine aşık olduğunun farkındadır; ama onun aşkını da saçma bulmaktadır.

Pınar Deniz (Burcu)

1994 İzmir doğumlu olan güzel oyuncu Pınar Deniz 25 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık  eğitimi alan Pınar Deniz ilk olarak Sil Baştan dizisinde hayat verdiği Evrim karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra Beyaz Yalan dizisinde hayat verdiği Azra karakteri ile güzelliğini ispatlamıştır. Pınar Deniz’in ünlendiği dizi ise Vatanım Sensin dizisi olmuş dizi de Yıldız karakteri ile adeta star olmayı başarmıştır. İlk başrol deneyimi ise Bir Deli Rüzgar dizisinde hayat verdiği Gökçe karakteri olmuştur.

Burcu okulun en sevilen öğretmenidir. Okulda Sinan, Osman Işık ve Eda başa bela öğrenciler olarak görülse de Burcu öğretmen onların arkasındadır ve düzelebileceklerine inanmaktadır. Burcu uzun yıllardır çalıştığı İstanbul Tepebaşı Anadolu Lisesinden tayın ister; ama aşk çetesi buna engel olur; çünkü Sinan, Osman, Işık ve Eda eğer Burcu öğretmen okuldan giderse okuldan atılacaktır ve sonunda Burcu Kemal’e aşık olacaktır.

Kaan Urgancıoğlu (Kemal)

1981 yılında İzmir de doğan Kaan Urgancıoğlu  38 yaşındadır. Kaan Urgancıoğlu  denilince akla Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Emir karakteri gelmektedir. Emir Kozcuoğlu karakateri ile adeta devleşmiştir. Kaan Urgancıoğlu son olarak Trt1’in Filinta dizisinde yer almıştır.

Kemal okula yeni gelen basketbol koçudur şimdi okulda hoca olarak gelse de eskiden basketbol oynamış ancak sakatlanınca işler karışmıştır. Havalı bir tiptir; okula geldiğinde kalbi boş olsa da Burcu öğretmene aşık olacaktır. Rock seven biri olan Kemal aşka inanmasa da Burcu onu aşka inandıracaktır.

Ali İl (Tuncay)

Kasım 1982 doğumlu olan Ali İl 36 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Ali İl Küçük Kadınlar dizisinde canlandırdığı Ali karakteri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Ali İl’in ünlü olduğu dizisi ise Poyraz Karayel dizisi olmuştur. Ali İl 2020 de Hizmetçiler dizisi kadrosunda yer almaktadır. 2019 da ise Savaşçı dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır. Tek başrol deneyimi ise Ver Elini Aşk dizisidir.

Tuncay Burcu öğretmenin nişanlısıdır. Trabzon’da yaşamaktadır ve Burcu’yu da Trabzon’a götürmek ister; ancak kötü kalpli bir insan olsa da Burcu’ya iyi görünmeye çalışır.

Müfit Kayacan (Necdet)

Müfit Kayacan son olarak Zemheri dizisinde Yaşar karakteri ile yer almıştı. 1959 Antalya doğumlu olan Müfit Kayacak artık  61 yaşındadır. Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Müfit Kayacan Tiyatro aşığı bir insandır bu nedenle de kendini mezuniyet sonrası tiyatro sahnelerine atmıştır. Kezban Yenge dizisi ile ilk dizisinde oynayan Müfit Kayacan özellikle Cesur ve Güzel dizisinde oynadığı Müfit karakteri ile dikkat çekmiştir. Müfit Kayacan’ın son dönemde yer aldığı Yüzleşme, Zemheri ve Aşk Ağlatır dizileri ise tutmamıştır.

Necdet okul müdürüdür. Sinan, Osman Kerem ve Eda’yı okuldan atmayı ister ancak Burcu öğretmen buna engel olur.

Bade İşçil (Eda’nın 30’lu yaşları)

Bade İşçil denilince akıllara tabi ki Ufak Tefek cinayetler dizisinde hayat verdiği Pelin karakteri gelmektedir. 8 Ağustos 1983 İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu şuanda 36 yaşının içindedir. Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarım mezunudur. ,Mahsun Kırmızıgül’ün sevgilisi olan Bade İşçil daha sonra ünlü olmuştur. Evlere Şenlik programında sunucu olarak ekranlara çıkan Bade İşçil ilk oyunculuk deneyimini ise Gülpare dizisi ile yaşamıştır. Ezel” dizisinde Şebnem karakterine hayat vererek devleşen Bade İşçil bir efsane olan Kuzey Güney” dizisinde de yer almıştır.

Bade İşçil Eda karakterinin 35 40 yaşlarına gelmiş hali. Aşka inan ama büyük hayal kırıklığı yaşamış bir kadın. 

Selen Domaç (Aynur)

Selen Domaç son olarak devam eden Hizmetçiler dizisinde bir hizmetçi olan Hacer karakteri ile yer akmaktadır. 1981 yılında İstanbul doğan Selen Domaç 39 yaşının içindedir. Selen Domaç deyince akıllara Yeter dizisinde hayat verdiği Filiz karakteri ile yer etmiştir. Mimar Sinan Üniversitesinde Tiyatro ve Oyunculuk bölümü mezunu olan Selan Domaç ilk ekran deneyimini Serçe Saray’ı dizisi ile yaşamıştır. Selen Domaç son dönemde Koca Koca Yalanlar dizisinde ve Aykut Enişte filminde yer almıştır.

Selen Domaç Aşk 101 dizisinde Aynur karakterine hayat verecek ve Aynur Işık’ın annesi olarak yer alacaktır.

Tarhan Karagöz

1 Ocak 1971 doğumlu olan Tarhan Karagöz Ankara Sanat Tiyatrosunda oyunculuk dersleri almıştır.

İdil Arkut

İdil Arkut Malhan başarılı bir tiyatro oyuncusudur. son olarak Filler Hakkında Konuşsak oyununda 2019 da yer almıştır.

Merve Akkaya

İsimsizler dizisi ile tanınan Merve Akkaya haziran 1990 doğumludur. Başkent İletişim Bilimleri Oyunculuk Bölümü mezunudur. Daha önce de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de mezun olmuştur. Daha önce de Yeşil Deniz ve Tatar Ramazan dizilerinde de yer almıştır.

Sekvan Serinkaya (Refik Hoca)

Sekvan Serinkaya 1974 doğumludur ve 46 yaşının içindedir. son olarak Bir Mucize Olsun dizisinde yer almış aslen Mardinlidir. Tek Türkiye, Nizama Adanmış Ruhlar ve Sungurlar yer aldığı ve sevildiği önemli dizilerdir.

Feri Güler

Son olarak Bay Yanlış dizisi kadrosunda yer alan Feri Güler daha önce de Aşk 101 dizisi kadrosunda yer almıştı. Son olarak Erkenci Kuş dizisinde Kuaför Melehat olarak ekranlarda yer alan Feri Baycu Güler 1978 İstanbul doğumludur ve 42 yaşının içindedir. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Feri Baycu Güler Kayhan Güler ile evlidir. Tiyatrocu olan Feri Baycu Güler ilk olarak Çifte Saadet Hayati ve Diğerleri ve Altınsoylar gibi dizilerde yer alsa da tutunamamıştır.

Fahri Öztezcan

Fahri Öztezcan Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Aşkın Bedeli ve Diriliş Ertuğrul yer aldığı önemli dizilerdendir. Fahri Öztezcan 1980 doğumludur ve 40 yaşındadır, aslen Bileciklidir. Fahri Öztezcan tek internet dizisi Aşk 101 dizisi olmuştur.

Gökhan Bozkurt

Fırat Bozan

Hüseyin Şirin

Bir çok dünya ülkesinde ergen dizisi yapılmakta ve çok sevilmekteydi ancak Türkiye’de uzun zamandır bu kadar geniş bir kadro ile ergenlik dönemi dizisi hiç yapılmamıştı. Kadrosu adeta yıldızlar geçidi olan Aşk 101 dizisinden 3 farklı diziye başrol oyuncusu çıkar. Özellikle ismini dünyada da duyurmak isteyen genç ve yetenekli isimlerin gelen teklifi kabul ettiği Aşk 101 dizisi farklı senaryosu ve aşk dolu bölümleri ile izleyicisi ile buluşacak.

Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun öğretmen karakterleri ile yer alacağı dizi de aynı zamanda Kaan Urgancıoğlu çifti partner olacak ve harika bir aşk hikayesine imza atacaklar.