Milli Eğitim Bakanlığı EBA’da kullanılmak üzere tüm operatörlerde 3GB bedava internet anlaşması yaptı. (8 GB oldu)

Milli Eğitim Bakanlığı EBA’da kullanılmak üzere tüm operatörlerde 3GB bedava internet anlaşması yaptı. (8 GB oldu)

2019-2020 eğitim- öğretim yılının başlamasıyla beraber Milli Eğitim Bakanlığı yenilenen yüzüyle EBA kullanımının arttırılması ve tüm öğrenci ve öğretmenlerin EBA’dan faydalanabilmesi için bütün operatörlerle anlaşma imzaladı.

Tabi ki bu bedava interneti kullanmak için yapmamız gereken işlemleri anlatıyorum yazının devamında…

1- Hali hazırda Vodafone kullanıcısı iseniz EBA mobil uygulaması üzerinden aylık 3GB internetinizi kullanmak için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Vodafone otomatik olarak bütün kullanıcılarına EBA mobil uygulamada kullanılmak üzere 3GB interneti tanımlıyor.

2- Eğer Turkcell kullanıyorsanız EBA mobil uygulaması üzerinden aylık 3GB internetinizi kullanmak için Turkcell BİP uygulamasından EBA kanalını bulup buradan EBA 3GB aktif etmeniz gerekiyor. Yoksa EBA mobil üzerinden kullandığınız veriler mevcut internet kotanızdan düşecektir.

3- Türk Telekom kullanıcıları için ise EBA yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek bu servisi aktif hale getirebiliyorsunuz.

Milli Eğitim Bakanlığımıza yaptığı bu çalışmadan ötürü teşekkürlerimizi iletiyoruz. Şimdiden herkese hayırlı bir eğitim öğretim yılı geçirmesi dileğiyle..

Milli Eğitim Bakanlığı Korona Virüs Sebebiyle Eğitim – Öğretime bir müddet uzaktan devam etmek zorunda kaldığından dolayı 3G ücretsiz interneti 8GB’a yükseltmiştir.