İnstagramda Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır

İnstagramda Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır

Sosyal medya kullanıcılarının kimliğinin gerçek olduğunu belirtmek için isminin yanına bir mavi bir tik ekliyor. İlk ve en yaygın olarak Twitter üzerinde başlayan bu uygulama daha sonra Instagram‘a da bulaştı. Günümüzde sayıları fazla olmasa da mavi tik yani onaylı hesap olan kullanıcılarla Instagram‘da da karşılaşmak mümkün.

Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Instagram’ın yaptığı yeni bir düzenleme ile mavi tik almak artık çok daha kolay hale geldi. Daha önce ayrı bir İnternet sitesi üzerinden yapılan onaylı hesap işlemi artık uygulama üzerinden de yapılabiliyor.  Buna göre uygulamaya girmek ve gerekli menüye tıklamak mavi tik almak için yeterli olacak. Gelin bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlatalım:

Bunun için öncelikle ‘Ayarlar’ bölümünde ‘Onaylı Hesap Başvuru’ kısmına girmeniz gerekiyor.

  • Uygulama sizden kullanıcı adınızı ve tam adınızı isteyecek.
  • Ardından adınızın ve soyadınızın bu olduğunu kanıtlamak için kimlik, ehliyet, pasaport gibi resmi bir belgenin fotoğrafını çekip göndermeniz gerek.

Kim olduğunuzu gösteren bu belgeyi de yükledikten sonra artık bekleme süreci başlıyor. Yeri gelmişken belirtelim: Bu belge hiçbir şekilde profilinizde gösterilmiyor. Sadece Instagram‘ın doğrulama yapması için gerekli.

Bekleme süreci ile ilgili net bir bilgi olmasa da birkaç gün içinde mavi tik aldığınızı ya da reddedildiğinizi gösteren bir mesaj alıyorsunuz. Eğer red yanıtı aldıysanız 30 gün sonra tekrar başvuruda bulunabiliyorsunuz. Instagram’ın hesap onayı için ünlü kişilere ve global markalara öncelik verdiğini de söyleyelim.Yani popülariteniz yüksekse şansınız da artıyor.

Öte yandan yeni özelliğin tüm dünyada kullanıma sunulmasının zaman alacağını ve sizin telefonunuzdaki uygulamada bu özellik bulunmuyorsa güncelleme yaparak gelip gelmediğini kontrol etmenizi öneririz.

Yukarıda anlatılanlara ek olarak eğer resimli anlatım için.

1 – Instagram Sayfamızdaki kullanıcı adımızın hizasında sağ üst köşedeki 3 çizgiye tıklıyoruz ve en altta ayarlar kısımına giriyoruz.
2 – Ayarlar kısmından hesap bölümüne giriş yapıyoruz.
3 – Doğrulama İste kısmına tıklıyoruz.
4 – Son olarak gerekli yerleri doldurup kimlik fotoğrafımızı da ekledikten sonra talebimizi gönderiyoruz. İşte durum bu kadar. Konuyla ilgili sorunlarınız için lütfen yorum kısmında sorunuz?