Apple vs Samsung – Hangisi Daha İyi?

Apple vs Samsung – Hangisi Daha İyi?

Apple ve Samsung markaları belirli konularda piyasanın en iyileri. Peki hangi marka hangi kategoride daha iyi? 

İki markanın kullandığı sistem ve uygulamalar birbirinden oldukça farklı. Samsunug Android cephesinin amiral gemilerini üretiyor. Apple ise kendi işletim sistemini kullanarak bütün Android cephesine karşı rekabeti sağlıyor. 

Öncelikle Apple ve Samsung savaşı tüketicilere büyük bir avantaj sağlıyor. İki marka da birbirini rakip aldığı için kalite ve fiyatlarına daha çok önem gösteriyor. Şimdi gelin bu iki markayı farklı kategorilerde karşılaştıralım. 

Performansına göre: 

iPhone’ların işlemci ve kamera performanslarının daha iyi olduğunu test sonuçlarından rahatça görebilirsiniz. Apple ve Samsung bilgisayarlarına değinirsek, oyun kısmında Samsung’un daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Render ve işlem performansında ise Apple daha önde. İşin komik olan yanı ise Apple’ın hafıza ve ekran alanındaki bazı bileşenlerini Samsung’dan alması. 

Fiyatına göre: 

Samsung ürünleri genel olarak Apple ürünlerinden daha alınabilir. Performansı ve fiyatları karşılaştırmak ve fiyat/performans’ına karar vermek size kalmış. Eğer bütçeniz varsa bu iki markanın ekosisteminden birden fazla ürün almanızı öneriyoruz. Ekosistemler her zaman size kolaylık sağlar. 

İşletim sistemine göre: 

Samsung akıllı telefonlarında ve giyilebilir teknoloji cihazlarında Android kullanmayı tercih ediyor ve Google ile ortak bir şekilde çalışıyor. Apple ise kurulduğundan beri geliştirdiği işletim sistemlerini kullanıyor. Sadeliği sevenler ve bilgilerinin güvenliğini sağlamakta problemleri olan kullanıcılar Apple’ı seçmeli fakat eğer sadelik ve güvenlik konusunda problemleriniz yoksa, kullanılabilirlik ve pil performansıyla Samsung’u tercih edebilirsiniz 

Sonuç olarak hangi markayı tercih edeceğiniz size kalmış. Eksi ve artıları kendi zevkinize göre hesaplayarak kendinize en iyi seçimi yapmanız dileğiyle.