Flaş Bellek Gizli Dosya Virüsü

Flaş Bellek Gizli Dosya Virüsü

Bu yazımızda size günümüzde herkesin korkulu rüyası olan flaş belleklerimizdeki dosyalarımızın kaybolmasının / gizlenmesinin çözümünü anlatacağız. İnternet teknolojilerinin gelişimiyle beraber bütün iş alanlarında herkes flaş/usb bellek kullanmak durumunda kaldı. Ancak bazı durumlarda, çok acil işlerimizde flaş belleği takıyoruz bilgisayarımıza ve dosyalarımızı bulamıyoruz. Endişe yapmaya gerek yok tabiki de bunun çözümü var. 3 farklı çözümden size 3’ünüde anlatacağım. Hangisi daha kolayınıza gelirse onu yaparsınız. Hadi başlayalım..

1.YOL: Öncelikle bilgisayarımızdan Komut istemini açmamız gerekecek. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Başlat butonuna basıp komut istemi ya da cmd yazmanız sizin için yeterli olacaktır. Siz nasıl açıyorsunuz derseniz ben Ctrl+R kombinasyonunu kullanıp daha sonra cmd yazarak açıyorum.

cmd

 

Daha sonra Bilgisayarınıza takılı olan flaş belleğin hangi harf ile adlandırdığını bulmamız için bilgisayarımıza giriyoruz ve harfi bulduktan sonra Komut İstemine o harfi yazıp iki nokta üst üste koyup enter tuşuna basıyoruz.

pc

Evet artık işlemimizin son adımına geldik sayılır. Flaş belleğin olduğu D sürücüsünü seçtik şimdi yazacağımız komutla flaş belleği temizleyip daha sonra kısa yolları silebiliriz.

1.komut ->attrib –r –s –h /s /d *.*

2.komut ->del *.lnk

Bu işlemi yapıp enterladıktan sonra 2. kodumuzu da yazıp enterlıyoruz. Böylece flaş belleğimizdeki gizli dosyalar görünmüş olup kısayollar da siliniyor.

2.YOL: Bu yol aslında daha zahmetsiz yazdığım linkteki dosyayı indirip, rar içerisindeki dosyayı flaş belleğimizin ana klasörüne ekleyip sadece sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyorsunuz. İşte bu kadar kısa 🙂

İNDİR

3.YOL: Bu yolumuzda aslında gayet basit. Burada geçici çözüm olarak işimizi halledebiliyoruz. Bunun için flaş belleğe attığımız dosyanın adını biliyorsak gizli olup olmaması önemli olmadan klasör arama kutusuna yazıp dosyamızı bulabiliyoruz. Ya da klasör arama kutusuna *.* yazarsak flaş belleğimizdeki bütün dosyaları görebiliriz.

 

Evet arkadaşlar eğer bununla ilgili problem yaşıyorsanız yorumlar kısmından bana ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

Tavsiye

Zaman Geçirebilecek 10 Mobil Oyun