İnternet Satmak – İnternet Nasıl Üretiliyor?

İnternet Satmak – İnternet Nasıl Üretiliyor?

İnternet sağlayıcılarına fatura ödemekten bıkanların aklına bir soru geliyor çünkü birçok insanın bu konuyla ilgili yeterli bilgisi yok. İnternet üretebilir miyim? İnternet nasıl üretiliyor? bu soruların cevaplarını makalemizde öğrenmiş olacaksınız. 

Kabarık internet faturalarından sonra sinirlenip, internet üretmek isteyenlere kötü bir haberimiz var. İnternet üretilen bir şey değildir ve maalesef kendi internetinizi yapamazsınız. Peki biz ne için para ödüyoruz? 

İnternet, bilgisayarların birbirine bağlanarak bilgi alışverişinde bulunmasına denir. Ödediğimiz ücret, sunuculara bağlanabilmemiz için internet sağlayıcılarından kiraladığımız altyapılara ve onlara yapılan bakımların bedeline gidiyor. 

İnternet sağlayıcıları bu bedeli altyapıları yapmak ve sunuculara giden altyapılara bakım yapmak için kullanıyor. Tabii ki kâr payı, personel ücreti ve gayrimenkul masrafları da eklenince, kabarık bir fatura bizi karşılıyor. 

Ülkemizde çoğu sağlayıcı altyapıyı Türk Telekom’dan kiralarken, bazı internet sağlayıcıları ise kendi altyapılarını kullanıyorlar. 

Kısacası bağımsız bir şekilde internete sahip olamayız.  

İnternet Satmak – İnternet Nasıl Üretiliyor? (1 Yorum)